Reference

 

MEZINÁRODNÍ OCENĚNÍ

Náš extra-panenský olivový olej 100% Coratina, který Vám zde v ČR nabízíme, dostal nejvyšší oenění od Mezinárodní společnosti hodnotící olivové oleje v Itálii. Více čtěte zde>>

 

International Conference on Anglophone Studies

G. Jason Bell, Lecturer, Tomas Bata University, Zlin, Czech Republic
"Pavla and Vito of Vivaoliva were nice enough to sponsor our conference in Anglophone studies at Tomas Bata University in September 2013. Not only did they provide the keynote speakers with gifts but they set up a table at the conference and provided all the participants with product samples and information. Their participation at the conference was fun, interesting and worthwhile, and I would highly recommend inviting Vivaoliva to any such event. Thanks to Vivaoliva, I have a newfound appreciation for olive oil, and I recognize that theirs is among the best. "

 

 

THE LURE PRODUCTIONS, LTD.

 Ivan Vašek, MB. - jednatel společnosti 
"Děkujeme Viva Oliva za přípravu studeného rautu pro naše partnery a sponzory na akci TEPLÁKOVÝ RETROPLES. Navrhli jídelníček, připravili skvělé a hlavně zdravé a kvalitní pochutiny, zajistili veškeré gastronomické zázemí i podávání jídel. Partnery to nejen nasytilo, ale velmi potěšilo, že se o ně někdo profesionálně postaral. Hledáte-li flexibilního cateringového partnera na Italskou kuchyni, tak spolupráci s Viva Oliva vřele doporučujeme."